Villi robotti (suomeksi)

Päivänmäärä & aika

su 20.10 13:00 - 14:45

Hinta:

9€ - 11€

Järjestäjä

Skafferiet r.y.

Jaa tämä tapahtuma:

DreamWorks Animation tuo elokuvateattereihin Peter Brownin rakastettuihin lastenkirjoihin perustuvan elokuvan Villi robotti.

Eeppinen seikkailu seuraa robotti ROZZUM yksikkö 7134:ää, tuttavallisemmin Rozia. Kun robotti haaksirikkoutuu asumattomalle saarelle, täytyy hänen oppia sopeutumaan karuun ympäristöön ja luomaan suhteita saaren eläimiin. Lopulta hän ryhtyy orvon hanhenpoikasen kasvattivanhemmaksi.

Elokuva on voimakas kertomus itsensä löytämisestä. Se tutkiskelee jännittävästi myös siltaa teknologian ja luonnon välillä, sekä mitä tarkoittaa olla elossa ja yhteydessä kaikkeen elävään. Villin robotin on käsikirjoittanut ja ohjannut kolminkertainen Oscar®-ehdokas Chris Sanders, joka on käsikirjoittanut ja ohjannut myös DreamWorks Animationin Näin koulutat lohikäärmeesi, Croodit ja Disneyn Lilo & Stitch -elokuvan. Elokuvan on tuottanut Jeff Hermann (DreamWorks Animationin The Boss Baby: Perhebisnes, yhteistuottajana Kung Fu Panda -elokuvissa)

Liput: 11/9€, myydään ovella
Kieli: Suomi
Tekstitys: Ei tekstitystä
102 min, K-7

YLEISTÄ TIETOA

Vasaan paikallisliikenne Lifti ajaa monta linjaa Ritzin ohi. Löydä reittisi meille Liftin reittioppaan avulla.

Vaasan matkakeskuksesta (junat ja kaukoliikenteen bussit) on vain 700 metrin kävelymatka Ritziin.

Kadunvarsipysäköinti on ilmaista klo 18 jälkeen. Helpoiten löydät kuitenkin paikan Vaasan Toriparkista, joka on 400 metrin kävelyetäisyydellä Ritzistä.

Matkustaville vieraille Vaasassa on monta hienoa hotellia. GreenStar Hotel Vaasa antaa asiakkaillemme 10% alennusta päivän edullisimmasta huonehinnasta koodilla RITZ.

Kino-iltoina Ritzin ovet avataan noin 20 minuuttia ennen ensimmäistä elokuvaa.

Liput myydään kahvilassa, jossa voi maksaa kortilla tai käteisellä. Elokuvanäytöksiin ei ole paikkavarausta tai ennakkomyyntiä. Kaikki liput ovat arvolippuja jotka käy sellaisinaan kaikkiin näytöksiin. Elokuvanäytöksissä salissa on 210 paikkaa, joten mukaan!

Etusetelit- ja kortit (Tyky, Smartum, Edenred) eivät käy paikan päällä, mutta niillä voi ostaa lippuja Studio Ticketistä, kauppakeskus Rewellistä.

Tavallisina Kino-iltoina ei ole naulakkopalvelu tai maksua.

Ritzissä on porrashissi, millä pääsee toiseen kerrokseen, kahvilaan ja saliin. Salissa on induktiosilmukka riveillä D-G.

Joihinkin kotimaisiin elokuviin on mahdollista saada käyttöön kuvailutulkkauksen.

Lue lisää saavutettavuudesta sekä tutustu tilaan virtuaalisesti:

Saavutettavuudesta

Salikartta ja virtuaalikierros

Tyylikäs baarimme on myös avoinna ennen näytöksiä ja niiden välissä. Valitettavasti juomia ei saa viedä saliin tavallisina Kino-iltoina.

Kahvila ja baarivalikoima